Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Organizare de cupe for counter strike 1.6 in special

AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare

Mesaje : 113
Data de înscriere : 04/09/2008
Varsta : 35

Regulamentul ! ! ! Empty
MesajSubiect: Regulamentul ! ! !   Regulamentul ! ! ! Icon_minitimeVin Sept 12, 2008 5:29 pm

Regulament

INFORMATII GENERALE

1. Numarul maxim de echipe este de 16.
2. Cupa este alcatuita din 4 grupe a cate 4 clanuri. Primele doua clanuri din grupa vor avansa in sferturi si tot asa pana la finala.
3. Meciurile vor fi stabilite prin tragere la sorti, netinand cont de numele clanului/jucatorilor.
4. Se vor juca 4 harti: de_dust2, de_nuke, de_train, de_inferno.
5. Hartile vor fi stabilite, de asemenea, prin tragere la sorti.
6. Primele 4 clanuri din clasament vor fi premiate, conform planului de aici.
7. Clanul care castiga un meci va primi 2 puncte, cea care va face egal 1 punct si cea care va pierde 0 puncte.
8. In functie de punctele acumuluate se va face departajarea in grupe si in Clasamentul final.
8. Pentru nelamuriri sau orice alta problema, sunteti rugati sa postati la rubrica Diverse discutii.

DESFASURARE

1. Meciurile se vor desfasura in zilele de Vineri, Sambata si Duminica, incepand cu orele 18:00.
2. Pentru data si ora exacta, va rugam sa verificati sectiunea aici
3. Meciurile se vor desfasura pe serverul nostru de war.
4. Echipele trebuie sa se prezinte pe server cu 10 minute inainte de inceperea partidei.
5. In caz de intarziere, se vor astepta 15 minute, urmand ca echipa ce nu s-a prezentat sa piarda meciul cu 30-0.
6. Meciul se poate amana cu minim 2 ore inainte de inceperea partidei. Restanta se va disputa in cursul saptamanii, pentru a nu decala programul cupei. Puteti posta cererea de amanare la rubrica de aici.
7. Finala mica se va juca pe o singura harta trasa la sorti.
8. Finala se va disputa in sistemul BEST OF 3. Se vor juca 3 harti trase la sorti. Echipa care castiga 2/3 este catigatoarea cupei Compton.

ECHIPELE

1. Fiecare echipa se poate inscrie aici, urmarind modelul de inscriere. Limita de inscriere este de 16 echipe.
2. Echipa trebuie sa fie formata din 5 jucatori titulari si maxim 5 rezerve.
3. In meci, jucatorii pot sa foloseasca tag-ul si numele cu care s-au inscris, sau pot lasa un comment pe forum pentru a-si schimba tag-ul sau nick-ul toate acestea putandu-se face pana joi . Nerespectarea acestei reguli duce la pierderea meciului cu 30-0. Aici intrati
4. Este interzisa folosirea de nick-uri/tag-uri obscene.
5. Un jucator nu poate activa pentru mai multe echipe. In consecinta, se vor descalifica ambele echipe.
6. Se poate posta un anunt prin care sa se faca un transfer al unui jucator de la un clan la celalalt, insa respectandu-se regulile prezente aici la alineatul 2. Aici intrati

REGULI GENERALE

1. Echipele pot comunica in timpul meciului doar prin intermediul Clan-Leader-ului. In caz contrar echipa va fi sanctionata cu un avertisment.
2. Injuriile de orice natura adresate echipei adverse sau arbitrilor, inainte, in timpul sau dupa meci sunt sanctionate cu pierderea partidei respective cu 30-0 sau cu eliminarea echipei din cupa.
3. Clan-Leaderii echipelor nu au voie sa vorbeasca intre ei in timpul meciului. In caz contrar, ambele echipe vor fi sanctionate cu un avertisment.
4. Toate meciurile vor fi inregistrate folosind HLTV. Demo-urile vor fi postate pe forum si pot fi descarcate de orice utilizator.
5. Pentru orice reclamatie la adresa echipei adverse/arbitrilor, sunteti rugati sa postati la categoria RECLAMATII.
(folosire cod, alias-uri interzise etc).
6. Meciul se incheie dupa 30 runde de joc, indiferent de scor. Echipa sau vreun jucator al echipei iese de pe server inainte de sfarsitul jocului va pierde meciul cu 30-0 si va fi sanctionata cu un avertisment. La 3 avertismente de acest gen, echipa va fi exclusa din cupa.
7. Jucatorii nu au voie sa foloseasca comanda say, doar say_team.
8. Daca un jucator iese si intra iar pe server echipa va fi sanctionata cu un avertisment.
8. La 3 avertismente in timpul meciului, echipa in cauza va pierde meciul cu 30-0.

REGULAMENT GAMEPLAY

1. Fiecare meci va debuta cu o runda de cutite. In aceasta runda, toti jucatorii vor arunca pistoalele si bomba in baza. Nu pot cumpara decat vesta. Achizitionarea de grenazi va duce la pierderea rundei. Jucatorii se vor intalni intr-un loc hotarat de arbitru. Daca un jucator fuge de la acel loc, echipa in cauza va pierde runda.
2. Se vor juca 15 runde la fiecare echipa.
3. Pe parcursul rundei, fiecare jucator poate cumpara MAXIM o grenada exploziva (HE), 2 flashbang-uri si o grenada fumigena (Smoke Grenade). In caz contrar se sanctioneaza cu pierderea rundei si avertisment echipei.
4. Este interzisa folosirea oricarui alias ce modifica gameplay-ul jocului (Silent Defuser, Fast Zoom, etc). Singurul alias care este este permis este "Bunny-Hop". Incalcarea acestei reguli se pedepseste cu avertisment pentru echipa. In cazul in care o echipa incalca de trei ori aceasta regula, pe parcursul unui meci, ea va pierde meciul cu 30-0.
5. Este interzisa folosirea oricarui bug al engine-ului (Boost-ul prin textura, urcatul pe harta, Flashbug, Hidden Bomb - ascunderea bombei in X1 pe de_dust2 - sau Silent Plant). Echipa in cauza va pierde runda. La 3 abateri de acest gen va pierde meciul cu 30-0.
6. Este interzisa folosirea oricarui tip de CHEAT (Wallhack, Aimbot, Speedhack, Spinhack etc). Folosirea lor va duce la excluderea echipei in cauza din cupa.
7. Se pot face schimbari de jucatori doar in timpul pauzei dintre runde. Iesirea jucatrorului si reintrarea altuia nu va fi sanctionata cu un avertisment.
8. Daca un jucator iese si nu revine in termen de 10 minute sau daca meciul se termina in mai putin de 10 minute si acestia nu sunt in 5 oameni pana la finalul meciului vor pierde meciul cu scorul de 30-0.

REGULAMENT ARBITRI

1. Arbitrii nu au voie sa favorizeze nicio echipa inscrisa in concurs. Nu au voie sa ajute niciun jucator prin comanda amx_psay.
2. La fiecare meci vor asista 2 arbitri.
3. Arbitrii vor fi programati sa asiste un meci in functie de posibilitatile lor.
4. Arbitrii trebuie sa se prezinte pe server cu 15 minute inainte de inceperea meciului, folosind programul stabilit.
6. Arbitrii nu au voie sa schimbe setarile standard are serverului.